Serial "Korona Królów" nabiera tempa. Trzeci sezon wielkiej historycznej produkcji

Ostatni polski władca z dynastii Piastów pozostawił swoje królestwo silniejszym niż kiedykolwiek, zabrakło mu jednak męskiego potomka, który mógłby je odziedziczyć. W trzecim sezonie serialu "Korona Królów" zobaczymy zaciętą walkę o spuściznę po Kazimierzu III Wielkim.

Trudne dziedzictwo
Żegnając się z bohaterami serialu wraz końcem jego drugiego sezonu, mogliśmy zauważyć ciemne chmury zbierające się nad Królestwem Polskim. Po śmierci nieodżałowanego Kazimierza III (w tej roli Andrzej Hausner) władzę w Krakowie przejął jego siostrzeniec, król Węgier, Ludwik Andegaweński (Kamil Siegmund). I choć ten ostatni zdobył we własnym kraju opinię wielkiego władcy, jego panowanie w Polsce dalekie jest od spokojnych.

Dla Ludwika Królestwo Polskie jest zaledwie rubieżą ogromnego imperium. Nie może mu poświęcić wiele uwagi, na dodatek jego węgierscy poddani patrzą łakomym wzrokiem na należącą do Polaków Ruś Halicką. Wciąż żyje książę Kaźko Słupski (Miłosz Kwiecień), wnuk Kazimierza III, któremu ten zapisał w testamencie polski tron. Wokół niego zbierają się siły opozycyjne, których uderzenia z trudem odpiera rezydująca w Krakowie regentka, królowa matka Elżbieta Łokietkówna (Krystyna Czapla). Na domiar złego Ludwik, podobnie jak jego poprzednik, nie posiada męskiego potomka…

Kadr z serialu "Korona Królów"

Czas przełomu
Trzeci sezon "Korony Królów", którego premiera miała miejsce 9 września, rozpoczyna się w momencie dla Polski przełomowym. Po raz pierwszy na tronie polskim zasiądzie jako udzielny władca kobieta – Jadwiga Andegaweńska (grana przez Dagmarę Bryzek). Jej małżeństwo z wielkim księciem litewskim Jagiełłą (w którego wcielił Vasyl Vasylyk) otworzy drogę do rządów nowej dynastii Jagiellonów, która połączy losy Polski i Litwy na następne 400 lat.

Zanim to jednak nastąpi, bohaterów serialu czeka kręta, pełna niebezpieczeństw i osobistych dramatów droga. O rękę Jadwigi stara się bowiem austriacki książę Wilhelm Habsburg (Kacper Gaduła- Zawratyński), który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć polski tron. Z kolei władzy Jagiełły na Litwie zagraża jego stryj, Kiejstut (Jakub Mazurek) wraz z synem Witoldem (Ihor Aronov). Nie próżnują także zewnętrzni wrogowie obydwu państw, tacy jak zakon krzyżacki, dla którego unia Polski oraz Litwy jest śmiertelnym zagrożeniem.

Ludwik Węgierski, kadr z serialu "Korona Królów"

Minie jeszcze sporo czasu, nim walka o tron w Krakowie się zakończy, a Jadwiga oraz Jagiełło przezwyciężą wzajemne różnice i wspólnie wprowadzą swoje kraje w nową epokę.

Fascynująca historia Polski
Serial "Korona królów" zadebiutował na antenie TVP1 1 stycznia 2018 r. i od tamtego czasu zdobył sobie grono wiernych fanów. Historia Piastów przedstawiona w poprzednich sezonach zainteresowała także zagranicznych widzów. Aktualnie trwa emisja serialu na Węgrzech, a na jesienną premierę "Korony królów” czekają widzowie Japonii.

Jak potoczą się losy bohaterów trzeciego sezonu "Korony Królów"? Tym razem widzowie poznają dynastię Jagiellonów. Jedno jest pewne, w kolejnych odcinkach nie zabraknie wielu wzruszeń, płomiennych miłości, sekretnych misji i wątków szpiegowskich. Telewizyjna Jedynka zaprasza od poniedziałku do piątku o godz. 18:30.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.